A verseny 2017. április 23-án került megrendezésre a németországi Gerlingen városában. Idén negyedik alkalommal vettem részt a versenyen. Az időjárás kellemesen alakult a futók számára, napos, 10-12 fokos idő volt. A 9 óra 40 perces rajtnál, több mint 500 futó indult neki a félmaratoni táv teljesítésének. Gerlei Tomo csapattársammal egy okos és óvatos kezdés mellett döntöttünk, amely később meg is hozta a gyümölcsét. A 25 hely körül indultunk és szép fokozatosan jöttünk egyre feljebb. Az abszolút első három helyezett egy nagyobb előnyt tudott kialakítani a mezőnyhöz képest. Tomo a 4. helyért, míg én a 6. helyért küzdöttem, mindketten 1-1 német futóval. A németek megint erőből akarták megoldani a versenyt leszorítósdit játszottak és könyököltek. A verseny teljességében egy stabil tempót tudtam menni és nem voltak holtpontok sem. Sajnos amire visszaértünk Gerlingenbe kiderült számomra, hogy az abszolút 6. hely nem lesz meg és egy korombeli srác is elkezdett erősen feljönni rám. A 20 km-nél sikerült egy erőset váltanom, így a hetedik helyet sikerült megvédenem, míg kategóriámban 3. helyen végeztem. Az időm 1 óra 20 perc 29 m. perc lett, ami eddigi legjobb időm.

A verseny eredménylistája ITT tekinthető meg.