A verseny 2017. június 11-én került megrendezésre a győri Püspökerdőben. Napsütéses nyári időjárás fogadta a versenyzőket Győr tüdejében és magas páratartalom. A félmaratoni futók és a félmaratont 3 fős váltóban teljesítők 9 órakor rajtoltak el a Lapos Tanszék elől, hogy megkezdjék a három kör teljesítését. A pálya változatos volt olyan szempontból, hol napon, hol árnyékban, hol betonon, hol földes úton, hol kavicsban, hol homokban futottunk. A holtági szakasz inkább meleg volt, míg a pálya felső része napos és párás. Az első kör végén 3. helyen futottam át a célvonalon és ez a helyezésem nem is forgott veszélyben, míg a második körben, a második helyet sikerült átvennem. Sajnos a harmadik körre elfogyott a szufla, így Patonai Gábor barátom ellen nem tudtam nagyobb rohamot indítani az első hely megszerzésére, a vége 1 óra 23 perc 16 m. perces eredmény lett, 46-szor is teljesítve a félmaratont. 🙂

A verseny eredménylistája ITT tekinthető meg.